Избор Охрид

Сончево време со пониски температури од вчера

Охрид, 31. мај 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денешниот ден ќе биде за нијанса посвеж од вчера. Генерално се очекува ведро време, но со мала можност за врнежи во вечерните часови.

Попладне облачноста само локално ќе се зголеми. Ветерот ќе биде претежно слаб.

Максималната температура ќе достигне 20 степени. (Крај)

извор: МетеоПро фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави