Хроника

На Ќафасан уапсено лице по кое трагала полицијата

Струга, 3. јуни 2016 (ОХРИДПРЕС) – Вчера во 11.50 часот на граничниот премин „Ќафасан“ било лишено од слобода лицето Р.Р. (32) од Скопје.

Тој евидирал со мерка „лиши од слобода“. Лицето е предадено на полициски службеници од полициската станица од општа надлежност Струга кои ќе извршат спровод на лицето до Скопје. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука