Избор Охрид

Денес во Охрид сончево и ветровито време

Охрид, 7. јуни 2016 (ОХРИДПРЕС) – Утрово во Охрид имаше претежно облачно време.

Поради облачното време преовледуваат и малку повисоки утрински температури. Сончеви периоди има само во крајните западни предели.

Облачноста претпладне бележи намалување и се очекува претежно сончево време со локална облачност и ветровито.

Максималната температура денес ќе биде до 23 степени. УВ индексот ќе има вредност 8. (Крај)

извор: МетеоПро фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука