Избор Охрид

Прекин во водоснабдувањето на две улици

Охрид, 15. јуни 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес, ќе има прекин во водоснабдувањето на улиците „Кленоец“ и „Српница“.

Прекинот во водоснабдувањето е поради дефект на водоводна линија, а ќе биде во период од 09.00 до 14.00 часот.

Екипите на МЈП Проаква РЕ Водовод Охрид се на терен и работат на отстранување на дефектот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука