Избор Охрид

Кај Велестово пронајдено безживотно тело

Охрид, 21. јуни 2016 (ОХРИДПРЕС) – Во близина на селото Велестово попладнево е пронајдено безживотно тело.

Неофицијално станува збор за исчезнатото лицето по кое се трагаше деновиве.

– Телото го рпонашле припадници на Противпожарната единица од Охрид, јави порталот Охрид1.

По вчерашната организирана активна потрага по 64-годишниот К.Ф. од Рача, кој на 16-ти овој месец беше пријавен за исчезнат, денес во општинската сала во Охрид се формира Кризен штаб. Голем број граѓани, вчера се приклучија на потрагата по исчезнатото лице, а беше зголемен бројот на екипи. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука