Хроника

Кражба во возило во Струга

Струга, 15. јули 2016 (ОХРИДПРЕС) – Вчера во периодот од 14,00 до 16,15 часот во Струга, на ул.„Владо Mалески“, непознат сторител извршил тешка кражба во патничко моторно возило сопственост на 42-годишно лице од село Велешта-Струга.

Од возилото одземени се 2.000 швајцарски франци и лични документи.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителот. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука