Избор Охрид

Настап на Воениот оркестар на АРМ во Охрид

Охрид, 4. август 2016 (ОХРИДПРЕС) – Воениот оркестар на Армијата на Република Македонија денеска ќе има настап во Охрид во рамки на манифестацијата „Музичко лето со Воениот оркестар на АРМ“.

Настапот ќе се одржи на градскиот плоштад во Охрид од 20:30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука