Здравје Избор Охрид

Дводневна крводарителска акција на Црвен крст Охрид

Охрид, 8. август 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес од 19:24 ч. и утре од 9:13 ч. хуманите сограѓани на Охрид, како и гостите, ќе можат да ја искажат својата хуманост дарувајќи крв на традиционалната крводарителска акција „Плаошник 2016“.

Акцијата е во организација на Општинската организација на Црвен крст Охрид. Ќе се реализира во просториите на ОУ „Св.Климент Охридски“ во Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави