Избор Охрид

Денес во Охрид преовладува сончево време

Охрид, 10. август 2016 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес во Охрид ќе биде претежно сончево со благо наоблачување попладне.

Во текот на денот ќе дува слаб ветар со променлив правец.

Температурата ќе достигне максимални 24 степени. (Крај)

извор: МетеоПро фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука