Избор Спорт

Истекува рокот за пријавување на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2016“

Охрид, 10. август 2016 (ОХРИДПРЕС) — Денес е последниот ден од пријавувањето на екипите за учество во Меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2016“.

Годинешното издание на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Климент Колески 2016“ започнува на 15-ти август. Станува збор за еден од најдобрите турнири за мал фудбал во Република Македонија. Натпреварувањето ќе се одржи на вештачка трева и е со богат награден фонд. Бројот на екипи е ограничен. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави