Избор Охрид

Променливо облачно време со сончеви периоди

Охрид, 18. август 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес и утре во Охрид ќе се задржи слично време, променливо облачно со подолги сончеви периоди.

За денес во попладневните часови матеорлозите најавуваат грмежи и врнежи од дожд.

Од викендов повторно ќе настапи сончево време.

Температурата денес во Охрид ќе достигне максимални 27 степени. (Крај)

извор: МетеоПро фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука