Култура

Денес ќе се одржи поетската манифестација „Охридски поетски бисер“

Охрид, 26. август 2016 (ОХРИДПРЕС) – Во предворјето на црквата Св.Софија денес со почеток во 15.30 часот за прв пат ќе се одржи поетската манифестација „Охридски поетски бисер“.

На манифестацијата ќе земат учество поети од сите литературни клубови во Р. Македонија.

Манифестацијата се организира со цел придонес во афирмацијата на литературата и културата воопшто. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука