Избор Спорт

Ракометен натпревар РК „Охрид 2013“ – РК „Пелистер“

Охрид, 7. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес во салата на спортскиот центар „Билјанини извори“ ќе се одржи ракометен натпревар.

Ќе се игра пријателски подготвителен натпревар помеѓу екипите на Ракометниот Клуб „Охрид 2013“ и Ракометниот Клуб „Пелистер“.

Напреварот е со почеток во 18:30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави