Избор Охрид

Меѓународна конференција „Менаџмент и преговори во кризни ситуации“ во Охрид

Охрид, 13. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес и утре во Охрид ќе се одржи меѓународната конференција „Менаџмент и преговори во кризни ситуации“.

Меѓународната средба на полициските експерти од оваа област е во организација на Бирото за јавна безбедност при Министерството за внатрешни работи и мисијата на ОБСЕ во Република Македонија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука