Избор Охрид

И понатаму затворен за сообраќај дел од патот Ресен-Битола

Охрид/Ресен, 13. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Магистралниот пат А-3, Ресен-Битола- Прилеп, кај Битола, поради одрони на патот, е затворен за сообраќај.

Им се соопштува на граѓаните од Охрид кои патуваат кон Битола, дека сообраќајот се пренасочува низ градот Битола, веат од Авто Мото Сојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите останати патишта се одвива без забрани по суви коловози. (Крај)

извор: АМСМ фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука