Избор Охрид

Сончево време со температура до 25 степени

Охрид, 15. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер со променлив правец.

Максималната дневна температура во Охрид ќе биде 25 степени.

Слични временски услови ќе има и утре, а за време на викендот во попладневните часови ќе има услови за локален дожд, со појава на грмежи претежно во планинските делови. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука