Избор Охрид

Започнува академската 2016/2017 година

Охрид, 15. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Денес на Факултетот за Туризам и угостителство – Охрид започнува новата академска 2016/2017 година.

Вчера се спроведе последниот, трет уписен рок за кандидатите кои сакаат да го продолжат високото образование.

Пред бруцошите на ФТУ ќе се обрати деканот проф. Д-р Цветко Андреевски. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука