Избор

Втората награда од наградната игра „Грандисима Мортадела“ ја освои Јордан Ристески

Охрид, 27. септември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанецот Јордан Ристески е добитникот на награда во второто извлекување во рамките на наградната игра „Грандисима Мортадела“ на „Тамаро маркетите“.

img_6210

Извлекувањето се одржа денес во објектот на „Тамаро 6“ лоциран на на улицата „7-ми ноември“.

Од менаџерскиот тим на „Тамаро“ велат дека наградната игра продолжува.

img_6216

– Потрошувачите и понатаму можат да купуваат од производите на месната индустрија „Билјанови“. Со купени еден килограм производи, потрошувачите добиваат гратис купон, со 5% попуст. Наскоро ќе има и трето извлекување, а главната награда ќе се додели на 10-ти октомври, велат од „Тамаро“ маркетите. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука