Избор Охрид

Стабилно време со ниски утрински температури

Охрид, 4. декември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Според Управата за хидро метеоролошки работи, денес во Охрид ќе преовладува стабилно време со ниски утрински температури.

Ќе има мала до умерена, а на места и повремено зголемена облачност. Ќе дува слаб североисточен ветер.

Утринската температура во Охрид ќе биде 0 степени, додека максималната дневна ќе се движи во интервал од 3 до 5 степени Целзиусови. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука