Избор Спорт

АБ Охрид загуби од Кожув во Гевгелија 66:60

Охрид, 19. декември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Потешко од очекуваното, кошаркарите на Кожув стигнаа до победата во дуелот против АБ Охрид во рамките на 6-ти коло од Првата македонска лига.

Средбата која се одигра во Гевгелија заврши со резултат 66:60 за Кожув.

Ова беше петтиот пораз за охридските кошаркари. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави