Избор Охрид

Денес во Охрид сончево време со умерена облачност и температура до 11. степени

Охрид, 25. декември 2016 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 11. степени.

vremenska251216– Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и суво време, односно ќе преовладува умерено, наместа значително облачно со услови за изолирана појава на краткотраен слаб дожд, а на планините ќе има услови за провејување на слаб снег. В среда и в четвртик ќе има засилување на ветерот од северозападен правец, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес/Метео

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави