Струга

Новиот мост – нова атракција за стружани и туристите (Фото)

Струга, 3. јануари 2017 (ОХРИДПРЕС) – Струшкиот бизнисмен, Менди Ќура донираше околу 150 илјади евра за проектот за новиот дрвен мост кој го изработи проектантска куќа од Австрија, од каде беа увезени и дрвените делови.

%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0-1

%d1%81%d1%82%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0

Покрај кафулињата на езерскиот брег и по должината на реката Црн Дрим, деновиве нова атракција е новиот дрвен мост, што стружани како подарок го добија непосредно пред дочекот на Новата година. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука