Спорт

Пеп Гвардиола заинтересиран за Антонио Рудигер

Манчестер, 27. март 2017 (ОХРИДПРЕС) – Пеп Гвардиола ќе прави големи промени во составот на „граѓаните“ за следната сезона.

Една од слабите точки се централните дефанзивци, па Шпанецот сака да ја освежи одбранбената линија.Според медиумите на Островот, Манчестер сити е  заинтересиран за ангажман на Антонио Рудигер, дефанзивецот на Рома.

Гвардиола ги знае квалитетите на германскиот репрезентативец и за неговите услуги е подготвен да плати 30 милиони фунти. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука