Избор Култура Охрид

Во Охрид започнува манифестацијата „Детски лирски треперења“

Охрид, 26. мај 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во Детското одморалиште „Радости“ во Охрид, денес ќе се одржи поетската манифестација „Детски лирски треперења“.

Оваа манифестација е традиционална, а годинава се одржува по 38 пат.

Исто така ќе се организира уште една литературна манифестација – „Недовршен расказ“ на тема сообраќајот и екологијата.

Манифестациите се во организација на Сојузот за грижи и воспитување на децата на Република Македонија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука