Забава Избор

Охриѓанецот Мартин Милески го објави својот прв авторски сингл „Secrets“

Охрид, 30. јуни 2017 (ОХРИДПРЕС) – Младиот охридски музичар Мартин Милески, познат на јавноста по гитарските кавер верзии на популарни  светски и балкански музички теми, денеска го објави неговиот прв официјален авторски сингл насловен “Secrets”.

Според зборовите на Милески, ова е само најава за она што следува, а тоа е неговиот прв албум “Colosseum Full of Emotions”, кој содржи осум композиции и кој наскоро ќе биде промовиран.

извор: ОхридПрес   фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука