Забава Избор

Sonique годинава на „Бела ноќ во Битола“

Битола, 13. август 2017 (ОХРИДПРЕС) – Традиционално по седми пат и оваа година ќе се одржи настанот „Широк сокак во бело – Бела ноќ во Битола“.

За забавата која ќе се одржи на 26-ти август после 22:00 часот да биде на највисоко ниво, оваа година ќе се погрижи светски познатата супер стар DJ Sonique. Пред неa атмосферата ќе ја загреваат Dj Ricardo Hernandes, Dj Андреј Гошев, Dj Robin Master и Mikel Outzen. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави