Спорт

„Гладијаторите“ дома изгубија од Еурофарм Работник

Охрид, 30. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Ракометарите на Охрид синоќа на домашен терен беа поразени од битолски Еурофарм Работник.

Во 11-то коло од Супер лигата „гладијаторите“ загубија со резултат 23-29 на полувреме 12-14.

Со оваа победа Еурофарм Работник се изедначи во поени со тимот на Охрид и сега на табелата имаат по 19 бодови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави