Избор Охрид

Времето денес променливо облачно со повремен дожд и температура до 9. степени

Охрид, 3. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно,  претпладне со повремени врнежи од дожд, кои попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено засилен југозападен ветер, особено изразен на југозападот и на планините.

Температурата ќе достигне 9. степени.

– Од утре ќе дува северен ветер што ќе услови намалување на дневната температура. Поради разведрувањето од вторник утринските температури во најголем дел од земјата ќе бидат под нулата, информираат од УХМР на Мекедонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави