Економија Избор

Хотелот „Милениум палас“ со посебни понуди во пресрет на празниците

Охрид, 15. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Со неповторлив поглед на езерото, стариот град и древната Самуилова тврдина. Елитниот хотел „Милениум Палас“ со одлична понуда во пресрет на празниците и четири Ѕвезди како гаранција за незаборавно доживување.

– Повелете пробате го вкусното предновогодишно мени. Ви нудиме три опции за сите сладокусци по рекламни цени од 400 до 600 денари, со опција за неограничен пијалок со доплата, информираат од „Милениум Палас“.

mileniummeni1Тие каде најавуваат посебни изненадувања и понуди за празниците.

– Новата година дочекајте ја на вистинското место, во хотел „Милениум Палас“. Ви нудиме одбрана музика, одлично друштво и богато новогодишно мени со ладно предјадење, салата и топло предјадење, главно јадење со телешко, пилешко и свинско месо, како и вкусен десерт. Сето тоа со вклучен пијалок по цена од 2.100 денари по лице. На први јануари повелете на забава со специјално подготвено мени со ладно и топло предјадење, салата и главно јадење со телешко, пилешко и свинско месо. Уште и десерт и вклучен пијалок по цена од 950 денари по лице, порачуваат од хотелот.

mileniummeni2 mileniummeni3Информации и резервации на телефоните: 046/263-361 и 075/43 22 88. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука