Избор Култура

Новогодишен концерт на музичкото училиште „Методи Патче“

Охрид, 27. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Основното музичко училиште „Методи Патче“ од Охрид вечерва ќе одржи Новогодишен концерт, кој традиционално се одржува секоја година.

Учениците, поддржани од нивните ментори, ќе покажат што научиле во текот на годинава.

muzicko koncet

Концертот ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 19:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука