Избор Охрид

Метео: Во Охрид денес претежно облачно време со температура до 7. степени

Охрид, 10. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно облачно, по котлините магливо. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 7. степени.

– Денес и утре ќе се задржи претежно облачно, по котлините со појава на магла и ниска облачност. Од четврток попладне следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Повеќе врнежи се очекуваат во сабота и в понеделник, кога поради спуштање на постудена воздушна маса, врнежи од снег можно е да има и на некои повисоки места, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука