Избор Охрид

Наум Стенкоски повторно го фати Чесниот крст во Пештани

Охрид, 19. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Наум Стенкоски втора година по ред беше најсреќниот и излезе со крстот во раката од водите на Охридското Езеро во Пештани.

Со тоа продолжува древната традиција на фрлање на крстот во ова прекрасно село на брегот на езерото.

Наум и годинава ќе носи среќа за цело Пештани, но и за целиот православен Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Кире Танески

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука