Избор Хроника

Кривична за охриѓанец кој физички ја нападнал невенчаната сопруга

Охрид, 2. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид  поднесе кривична пријава против Љ.Ј. (39) од с. Горно Лакочереј, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда при семејно насилство”.  

На  25-ти јануари годинава пријавениот физички ја нападнал неговата невенчана сопруга Б.Т. (33) при што и нанел телесни повреди. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука