Избор Охрид Хроника

Кривична за малолетник кој повреди 20 годишник во кругот на ОУ „Братство и Единство“

Охрид, 2. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид поднесе кривична пријава против 13-годишник од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда”.

На први јануари оваа година во кругот на основното училиште „Братство“ во Охрид пријавениот со нож го нападнал Д.Р.(29), при што му нанел тешка телесна повреда на градниот кош.  (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука