Избор Охрид

Следете ги информациите на OhridPress со новите измени на Facebook

Охрид, 11. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Најпопуларната светска социјална мрежа Facebook воведе измени во начинот на кој се појавуваат информациите на Вашиот News Feed.

Се` што треба да направите за да ги следите информациите на OhridPress е да ја одберете опцијата See First во секцијата Following на страната на порталот на Facebook и информациите ќе се појавуваат на Вашиот News Feed веднаш по објавувањето од страна на нашите администратори.

Порталот OhridPress е дел од групацијата на Супер радио и важи за еден од најчитаните и најрелевантните извори на информации за регионот на Охрид и Струга кај читателите од Охрид, но и многу пошироко. По тест периодот од скоро една година, официјално започна со работа на 17-ти февруари 2010 година.

Наскоро порталот ќе добие комплетен редизајн и сите пропратни сегменти, со кои ќе биде уште поблиску до своите читатели. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави