Избор Охрид

Метео: Променливо облачно со повремен локален дожд и температура до 8. степени

Охрид, 26. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде поменливо облачно со повремен локален дожд, на планините снег. Ќе дува умерен јужен ветер.

Максималната температура во Охрид до 8. степени.

– И утре ќе се задржи променливо облачно време со локални врнежи од дожд, на планините од снег. Дневните температури ќе бидат во благ пораст. Потоа следува период на стабилно и суво време со значителен пораст на дневната температура, иформираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес

 

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави