Економија Избор

Акција на „Тамаро“ маркетите и аптеките „ВИА Фарм“

Охрид, 30. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Охридските „Тамаро“ маркети во соработка со аптеките „ВИА Фарм“ започнаа акција „Со фискална сметка до полна корпа производи“.

– Се` што треба да направите е да купувате во аптеките „ВИА Фарм“, да ги собирате фискалните сметки, по што ќе добиете вреден ваучер за купување во „Тамаро“ маркетите. Акцијата започнува на 1-ви април и ќе трае до 31-ви мај, информираат организаторите.

tamarovia2Додаваат дека ваучерите можат да се искористат од први до 31-ви јуни во сите „Тамаро“ маркети во Охрид и Струга. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука