Избор Охрид

Метео: Претежно облачно со услови за дожд и температура до 20. степени

Охрид, 15. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денеска ќе се задржи претежно облачно и релативно топло со умерен до засилен југоисточен ветер. Кон крајот на денот во западните делови ќе има повремен локален дожд.

Максимлната температура во Охрид до 20. степени.

– Од утре ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука