Избор Култура Локална самоуправа Охрид

Концерт на црковниот хор „Св. Злата Мегленска“ во Охрид

Охрид, 25. мај 2018(ОХРИДПРЕС) – Продолжуваат настаните предвидени со програмата за одбележување 1000 години Охридска Архиепископија.

Утревечер во организација на општина Охрид свој целовечерен концерт ќе одржи црковниот хор „Св. Злата Мегленска“.

Концертот ќе се одржи во Центарот за култура „Григор Прличев“, а почетокот е во 19:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави