Избор Охрид Хроника

Тешка сообраќајка кај Врбјани

Охрид, 2. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Тешка сообраќајка се случи денес, нешто по 14:30 часот на патниот правец Охрид-Скопје, кај селото Врбјани.

Од охридската противпожарна единица за Супер радио и OhridPress го потврдија настанот и додаваат дека интервенирале со едно возило.

Наскоро повеќе информации. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука