Избор Охрид

Метео: Сончев продолжен празничен викенд

Охрид, 9. април 2015 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и умерен до засилен северен ветер, кој на моменти ќе достигнува до 70км/час.

Максималната температура ќе се искачи до 14. степен, во Охрид до 9. степени.

– За време на продолжениот празничен викенд времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утре ќе дува умерен до засилен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина до 70 км/час. Утринските температури на места ќе бидат негативни, а дневните ќе бележат пораст, особено од петок, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: Метео

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука