Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време, попладне наоблачување

Охрид, 4. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 31. степени.

– И утре во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи, а локално во источните делови ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на невреме. Дневните температури ќе се намалат за неколку степени. Потоа од сабота до вторник следува период на сончево, стабилно и повторно многу топло време, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави