Избор ОБРАЗОВАНИЕ ТОП ВЕСТИ

Инфо ден на Иновацискиот Хаб на ФТУ

Охрид, 5. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Иновацискиот хаб, креиран од проектот INNOV8 лоциран во Факултетот за туризам и угостителство (ФТУ) во Охрид, денес со почеток во 11:00 часот организира инфо ден.

– Сите заинтересирани за можностите кои ги нуди повикот од овој проект, но и заинтересирани за работа на други проекти од CBC програмата може да добијат информации на отворениот ден, информираат од ФТУ. (Крај)

извор: ФТУ фото: ФТУ

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука