Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Физички нападната 65-годишна охриѓанка

Охрид, 5. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 4-ти јули 2019 година, 65 годишна жителка на Охрид, пријавила дека на први јули 2019 година била физички нападната од страна на 42-годишниот И.С. од Охрид.

– Истиот е повикан во Полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави