Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Охриѓанец каснат од куче скитник во Скопје

Охрид, 9. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 8-ми јули 2019 година, во 14:50 часот, во Полициската станица Центар во Скопје, 24-годишниот Х.К. од Охрид пријавил дека на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Еден ден претходно, 44-годишната И.Р. од Охрид била касната од куче скитник на улицата „Лазар Личеновски“ во Скопје. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави