Избор Струга ТОП ВЕСТИ Хроника

Штипјанец физички нападнат во Струга

Струга, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – На 10-ти овој месец, во Полициската станица во Струга, било пријавено дека на улицата „Димче Ковачески“ во Струга бил нарушен јавниот ред и мир.

– Непознат сторител физички го нападнал 42-годишниот Е.П. од Штип. Се работи на расчситување на случајот, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука