Избор Култура Охрид ТОП ВЕСТИ

Јован Куцин acoustic trio во Shilla во рамките на „Културолошка иницијатива 5 до 12“ (Фото)

Охрид, 11. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Продолжуваат настаните од првото издание на „Културолошка иницијатива 5 до 12“, алтернативно културно лето во Охрид.

Во кафе барот Shilla вечерва од 22:00 часот се одржa жива свирка со Јован Куцин acoustic trio.

Image may contain: 8 people, people smiling, people sitting and indoor

Image may contain: 3 people, people smiling, people standing

Image may contain: 1 person, sitting and indoor

– Ја поддржувам оваа иницијатива и енергијата на луѓето инволвирани во организацијата и реализицијата на алтернативното културно лето „Културолошка иницијатива 5 до 12“. Се надевам дека ќе ни трае уште многу години, ќе има што повеќе локални артисти и уметници кои ќе се вклучат и ќе дадат придонес со нивно дело или труд, за добра забава на охриѓани и туристите, изјави Куцин.

Во рамките на алтернативното културно лето „Културолошка иницијатива 5 до 12“ предвидена е разновидна и богата програма, во која ќе се вклучат многу луѓе од урбаниот живот во Охрид, млади и креативни луѓе кои сликаат, фотографираат, танцуваат, глумат, играат, свират итн.

Организатори се Супер радио и НАТГ „Аматер“ од Охрид. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука