Избор Охрид ТОП ВЕСТИ Хроника

Израелец уапсен во Охрид поради сомнеж за кражба

Охрид, 16. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Лице од Израел приведено под сомнеж за кражба.

На 15.07.2019 во 22Ч45 часот бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Охрид М.Ф.(40) од Израел, поради сомнение за сторено кривично дело „кражба“.

За случајот е исвестен Јавен обвинител. (Крај)

извор: МВР фото: архива

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави