Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево време со умерена облачност и температура до 27. степени

Охрид, 20. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 27. степени.

– Денес попладне се’ уште ќе има појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави