Охрид ТОП ВЕСТИ

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 31. степени

Охрид, 22. јули 2019 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува умерен северен ветер.

УВ индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 31. степени.

– Денес и утре ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд. Дневните температури ќе опаднат за неколку степени.Потоа во наредните денови времето повторно ќе биде стабилно и многу топло, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: УХМР фото: ОхридПрес

@OhridPress - Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука

Слични објави